Тільки повна синхронізація енергосистеми України з країнами Європейського союзу остаточно припинити всі політичні спекуляції про допустимість імпорту електроенергії з Росії і Білорусь.

Про це повідомив експерт в енергетичних питаннях Геннадій Рябцев.

"Після завершення його реалізації об'єднана енергетична система України повинна бути фізично від'єднана від енергетичних систем Росії та Білорусі, що припинить будь-які розмови про те, як енергія з цих двох країн може вплинути на ціни, на тарифи, на функціонування української економіки та інше. Чекати залишилося недовго, план розрахований до 2023 року», - повідомив Рябцев.

До цього, щоб зняти розмови про імпорт, буде достатньо рішення РНБО.

"Ця тема може стати предметом обговорення лише в тому випадку, якщо Рада національної безпеки і оборони України прийме політичне рішення, що забороняє будь-які торговельні відносини з Російською Федерацією як з державою - агресором», - додав Рябцев.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин

Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну

Українцям доступна нова грошова допомога: хто отримає понад 10 тисяч гривень

Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати

Показати ще

На його думку, обговорення можливості і неможливості імпорту електроенергії на сьогоднішній день неактуальне.

Нагадаємо, імпорт електроенергії з Росії та Білорусі здійснювався з жовтня 2019 по березень 2020 р.Всього Україна закупила понад 1 млрд кВт-год електроенергії. За оцінками експертів, прямий збиток енергосистемі від цього імпорту склав 3 млрд грн. Імпорт став причиною найбільшої за всю історію незалежності кризи на енергоринку і рекордних збитків державних енергокомпаній.